Posoda za kruh od tw

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

21. okt 2006 11:54

Tale ta nova ima razen izgleda in deske eno super izboljšavo, to pa je "ZRAČNI FILTER" (kot posoda za sir cheesmart), skozi katerega kruh "diha" tudi ko posoda ni odprta. Nahaja se na spodnji strani dvižnega pokrova. Dobra pogruntavščina, dobi pa se (zaenkrat) z desko ali brez nje, odvisno od tega, kako debela je vaša denarnica. Lep vikend še naprej! JAMONI

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

21. okt 2006 12:06

Odkar v stari TW posodi za kruh shranjujem Soseda kar v papirnati vrečki, ki jo dobim ob nakupu, kruh ne plesni več in ostane svež celo tri do štiri dni! Tudi jaz pomivam posodo v pomivalnem stroju. Lep vikend! Nelly

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. okt 2006 12:19

Imam staro posodo za kruh Kruh v njej mi ne plesni, ker imam kruh navadno ovit v kuhinjsko krpo, v katero ga zavijem po peki. Odvečno vlago prevzame krpa in kruh tako ne plesni. Ob nakupu posode so me opororili, da naj bo v posodi vedno papirnata servieta, ali posodica s soljo, oz. karkoli kar nase vleče vlago. Kar se pa nove posode tiče, mi pa ni preveč všeč. Verjamem pa da je bolj praktična in tisto zračenje je sigurno koristno. Aki

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

22. okt 2006 2:06

Mi imamo v (stari) posodi paprinati servet, se nam zdi tako bolj prijazna in topla, pa še vzorce večkrat menjamo. Kruh ne plesni, je pa res, da večrat sploh ni pokrit s pokrovom, ker tašča bolj zaupa papirnim in pvc vrečkam, jaz pa zadnje leto pojem zelo malo kruha. jankica

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

22. okt 2006 7:56

Moja prijateljica pravi, da je posoda trenutno na akciji in stane 10 ksit namesto 15 (pribl.) sissi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. okt 2006 10:23

Saj mi tudi imamo ta staro, pa smo problem plesnenja rešil s tem, da jo potem ko pride iz pomivalnega stroja, premažemo z alkoholom. To je prinesel moj brat od nekje, deluje.. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. okt 2006 13:54

No, jaz imam pa točno tole, ki je na sliki, Escada. ( Dobila sem jo za darilo!) In je super, pa še lepa po vrhu!!! Tista stara se je odpirala kot škatla, ta se pa lepo od strani, tako kot klasične posode za kruh. Meni kruh notri ne plesni. Zato ker zrak kroži čez zračni filter, česar prejšnja posoda ni imela. Je preveč zadihtala, pa je splesnelo... Zdajle jo imajo res v akciji in je kar občutno cenejša.ž Jaz sem super zadovoljna...

helenac  

član od: 3.4.2002

sporočila: 32

22. okt 2006 18:57

Zmotno je mnenje, da v TW posodi kruh ne bi plesnel. V vsaki zaprti posodi lahko kru splesni, saj vsi izdelki iz kvašenega testa "dihajo", tako da je posoda v kateri je shranjen kruh, vlažna. Kupljen, več kot 3 dni star kruh spremeni organoleptične lastnosti vonj in okus po kislem. Menim, da tak kruh ni več dober za uživanje. Vsakič, ko zamenjamo kruh v TW posodi, jo je potrebno umiti, drugače ostanejo drobtine od prejšnjega kruha in plesen je tu. V kolikor ravnate tako, se plesen ne bo pojavila v posodi, v kateri hranite kruh. Če pa se je to že zgodilo, operite posodo s čistilom za pranje posode in dodajte nekaj kapljic limoninega soka. Plesen se ne bo pojavila ali ponovila, če boste skrbeli za higieno v posodi.

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

22. okt 2006 20:09

Jaz imam pa dve posodi - rumeno - staro 15 let in modro. Med seboj jih menjam, tako da se imata čas osušiti. Sem pa nekje prebrala in se tega tudi držim - vsak mesec jo operem s kisom, splaknem z vročo vodo, do suhega obrišem in dam za cca. 2 uri v skrinjo. Tako se mi razne nevšečnosti ne dogajajo, razen kadar pozabim v posodi kruh in gremo na dopust. Potem pa z morja kličem sosedo, da rešuje situacijo. limonca26

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. okt 2006 20:41

Če pravzaprav razmislim... tri dni star kruh meni ni dober, s plesnijo ali brez :) Brez heca: tole z alkoholom sem že slišala, baje res deluje. Je za probat! Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 22. okt 2006 21:10:10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti